Av. HATİCE KÜBRA FİDAN, tam burslu olarak T.C Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine başlamış ve aynı başarı ile 2010 yılında mezun olmuştur. Yasal Stajının başlaması ile birlikte yine aynı yıl İstanbul Barosu’na kaydolmuş ve 2013 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Anabilim dalında Yüksek Lisans Programına başlamıştır.

2010-2012 yılları arasında Ticaret Hukuku, Borçlar hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, İş Hukuku başta olmak üzere Özel Hukuk alanlarında faaliyet gösteren bir hukuk bürosunda Stajyer Avukat olarak çalışma hayatına adım atmıştır.

Çalışma hayatı boyunca ticari uyuşmazlıklardan kaynaklı davalar ile Sözleşmeler Hukuku, Borçlar Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku ile İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Elektronik Ticaret Hukuku, Bilişim Hukuku, Basın Hukukundan kaynaklı uyuşmazlıkların takibi ile bu uyuşmazlıklar ile ilgili hukuki danışmanlığın sağlanması ve açılan davaların baştan sona takibi ile süreçlerinin yürütülmesi hususlarında tecrübe sahibi olmuştur.

Ocak 2017 itibari ile Hansu Avukatlık Bürosu ailesine katılarak Hansu Avukatlık Bürosu’nun dünya çapında sektör lideri olan geniş ve kapsamlı müvekkil yelpazesinde hukukun her alanında danışmanlık veren, tüm uyuşmazlıklara dair süreçleri takip eden kadrosu yanında temel görevlendirmelerde rol almış, bilgi ve tecrübe sahibi olmuştur. Bu kapsamda halen Gayrimenkul Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Enerji Hukuku, Sözleşmeler Hukuku başta olmak üzere pek çok alanda danışmanlık, dava takibi ve yasal takip ile yönetimi noktalarında faaliyet göstermektedir.

Ek olarak; Bilişim Hukuku’nda Güncel Sorunlar, İfade Özgürlüğü Kapsamında Basın Özgürlüğü, Enerji Hukuku Hakkında Genel Bilgi, Enerji Hukuku Ana Bölümlerinin İncelenmesi ve Enerji Piyasalarının Regülasyonu, Fikri Haklarda Değer Yaratmak ve benzeri seminerler ile faaliyet ve tecrübesine katkı sağlamıştır.

Üyelikler: İstanbul Barosu

Baro Sicil No: 42860

İLETİŞİM BİLGİLERİ
0 (216) 464 12 12
haticekubrafidan@hansu.av.tr