GİRİŞİMCİLİK ve START-UP

GİRİŞİMCİLİK ve START-UP

Ülkemiz ekonomisi açısından yeni girişimlerle yaratılacak üretim ve istihdam artışı çok büyük önem arz etmesi sebebiyle, son yıllarda girişimcilerin önündeki engellerin kaldırılması ve girişim sayısının artması için önemli düzenlemeler getirilmiştir.

Çok farklı yasal mevzuatın kapsamına giren girişimcilik ve start-up faaliyetlerinin hukuka uygun yürütülmesini sağlamak, muhtemel uyuşmazlıkları önlemek, girişim faaliyetlerini korumak, uygun şirket türünü seçmek ve sözleşmesel ilişkileri sağlıklı bir şekilde yürütmek amacıyla sektörel deneyime sahip uzman avukatlarımızdan hukuki destek alabilirsiniz. Avukatlık Büromuz girişimcilik ve start-up hukuku kapsamında başta teknoloji şirketleri olmak üzere tüm girişim şirketlerine, projenin geliştirilmesi aşamasından faaliyete geçişine kadar en kapsamlı şekilde hukuki destek sunmaktadır.

Türkiye girişimcilik ekosisteminde en çok yeni girişim kurulan sektörlerin başında oyun sektörü gelmektedir. Avukatlık Büromuz; oyun ve dijital dünya ürünlerinin korunması, gerekli sözleşmelerin hazırlanması ile hak ve sorumlulukların ilgili mevzuat çerçevesinde düzenlenmesi dahil olmak üzere muhtemel uyuşmazlıkları ve riskleri önlemek amacıyla oyun ve e-spor sektörünün tüm aktörlerine en geniş yelpazede tek elden hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Türkiye’de girişimci olarak ne tür avantajlardan faydalanabilirim?

Ortaklık sözleşmesine imzalayacağım.

Yatırımcı sözleşmesine ihtiyacım var.

Melek ve diğer tohum yatırım tanıtım turu yürütülmesi konularında hukuki desteğe ihtiyacım var.

Firmamın yurtdışından yatırım alması veya firmanın yurtdışına taşınması konularında hukuki desteğe ihtiyacım var.

Firmaya ortak olacak şahıslara ilişkin olarak rekabet yasağı ve ticari sırların korunması konularını düzenlemek istiyorum.

Girişimime ilişkin fikri mülkiyet haklarımı koruma altına almak istiyorum.

Türk ürünlerinin yurtdışında markalaşması sürecinde TURQUALITY® programı kapsamında nasıl destek alabilirim?

Start-up şirketimin faaliyetlerine ilişkin hizmet ve satış sözleşmeleri düzenlenmek istiyorum.

Menü