Uzmanlık Alanlarımız

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Fikri ve sınai mülklerin yanı sıra teknoloji hizmetleri de her türlü işletme için son derece değerlidir. Dolayısıyla, fikri mülkiyet sözleşmeleri ve lisansları ile ticari markaların ve buluşların korunması hususu önemli ölçüde artmıştır.
blank

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanında, fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda genel hukuki danışmanlık vermekle birlikte, patent/faydalı model, marka ve endüstriyel tasarımların tescili için ön araştırmanın yapılması, başvuru dosyasının hazırlanması, başvurunu sürecinin takibi ve ortaya çıkan sorunlarda hukuki destek verilmesi ile başvurunun neticelendirilmesi, fikri ve sınai mülkiyet alanında lisans ve gizlilik sözleşmelerinin hazırlanması, koruma altına alınan marka, yazılım, patent, endüstriyel tasarım vb hakların ihlali durumunda hak sahibi müvekkil adına ilgili mercilerde toplatma ve faillerin cezalandırılmasına yönelik olarak ihtisas mahkemesi olan Fikri ve Sınai Hukuk Mahkemeleri ile Ceza Mahkemelerinde dava sürecinin başlatılması, takibi ve sonuçlandırılması hususlarında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Avukatlık Büromuzun kurucularından Av. Ömer Faruk HANSU bu alanda marka vekili olarak da görev yapmakta olup TÜRKPATENT nezdinde marka, coğrafi işaret, geleneksel ürün adları ve tasarım konularındaki işlemler için başvuru sahiplerinin temsil edilmesi, başvuru sahiplerine danışmanlık yapılması ve sınai hakların korunması için gerekli tüm girişimlerde bulunulması işlemleri Avukatlık Büromuz tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromuz, fikri mülkiyet iddialarına ilişkin olarak ilgili hakları savunmak veya itiraz ileri sürmek söz konusu olduğunda küresel teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere yatırımcıları ve küçük çaplı şirketleri de temsil etmektedir. Bunlara ek olarak Avukatlık Büromuz, sözleşmeler hukuku alanındaki uzmanlığı fikri ve sınai mülkiyete ilişkin gerekli anlaşmaları müzakere etme ve sözleşmeleri düzenleme konusunda da deneyim sahibidir. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz enerji, emlak, medya, teknoloji gibi alanlarda faaliyet gösteren tüm müvekkillerine telif hakları, ticari markalar, patentler, tasarımlar ve veritabanları da dahil olmak üzere tüm fikri ve sınai haklar ile ilgili olarak hukuki destek sağlamaktadır.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form