Basın ve Medya Hukuku

Basın ve Medya Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Basın ve Medya Hukuku

Günümüz dünyasında, internet ortamında bilgiye erişimin kolay olmasının yanında bilgi kirliliği nedeniyle doğru bilgilere erişim oldukça zorlaşmıştır. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz, yazılı, görsel ve internet yayınları nedeniyle gerçek ve tüzel kişiler açısından oluşacak maddi ve manevi zararların önüne geçmek için basın ve medya hukuku alanında deneyim kazanmıştır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz, yazılı, görsel ve internet yayını faaliyetlerinin yasal düzenlemelere uygunluğunun denetlenmesi, bu hususta oluşabilecek hukuki uyuşmazlıkların önceden belirlenmesi ve önlenmesi ile, uyuşmazlıkların çözümü konularında hukuki hizmet vermektedir. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz, ilgili yazılı, görsel veya internet yayınının müvekkillerimiz üzerinde herhangi bir zarara veya hak kaybına yol açması halinde tekzip hakkının kullanılması, tekzip hakkının kullandırılması için gerekli başvuruların yapılması, müvekkillerin itibarları nezdinde zarara yol açan içeriklerin kaldırılması ve bu içeriklere ilişkin cezai işlemlerin tamamlanması da dahil olmak üzere tüm prosedürlerin takibini gerçekleştirmektedir.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz ?

Gerçek veya tüzel fark etmeksizin tüm hukuki kişiliklerin yazılı, görsel veya internet yayınları nedeni ile zarar görmesi ve bu anlamda itibar kaybına uğraması mümkündür. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz, müvekkillerin mahremiyetine ve haysiyetine saygı duyarak deneyimli kadrosu ile bilgi kirliliği, gerçek dışı bilgi, iftira, hakaret ve hatta suç uydurma içeren tüm yayınlara karşı hukuk yollarının yürütülmesi noktalarında hizmet vermekte ve müvekkillerinin kişilik haklarını korumaktadır.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form