Tarım ve Doğal Kaynak (Su/Maden) Hukuku

Tarım ve Doğal Kaynak (Su/Maden) Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Tarım ve Doğal Kaynak (Su/Maden) Hukuku

Tarım ve Doğal Kaynaklar Hukuku, tarım işletmelerinin geliştirilmesi ile toprak mülkiyeti, tarımsal gıda ve lif ürünlerinin üretimi, satışı, taşınması ve işlenmesi ile ilgili tüm yerel mevzuatı ve vergi düzenlemelerini kapsamaktadır.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Hukuku, tarım ve toprak mülkiyeti, doğal kaynak potansiyelinin yönetimi ve geliştirilmesi işlerini destekleyen kaynaklarla ilgili her türlü yasal konu için kullanılan bir terimdir. Tarım Hukuku genel olarak her türlü tarımsal gıda ve lif ürünlerinin üretimi, satışı, taşınması ve işlenmesi ile ilgili yerel yasaları, vergileri ve düzenlemeleri tanımlamakta iken Doğal Kaynak Hukuku ise genellikle suyun kaynak olarak mülkiyeti, kontrolü ve kullanımı ile ilgili bir disiplini ifade eder.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz,  başta su ve maden olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen enerji ve doğal kaynak şirketlerine, doğal kaynakların kullanılması ve üretimi, dağıtımı ve tüketiciye ulaştırılması, kamu kuruluşlarından gerekli izin ve lisansların alınması hususlarında hukuki hizmet vermektedir.

Bir diğer yandan Avukatlık Büromuz organize tarım faaliyetlerine yönelik, bilhassa organik tarım yapılmasına ve bu konuda gerekli mevzuatın öngördüğü yasal belgelendirme sürecinin tamamlanması bakımından da hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromuzun kapsamlı müvekkil portföyü dahilinde Türkiye’nin önde gelen doğal kaynak su şirketleri, maden şirketleri ve tarım şirketleri bulunmakta olup doğal kaynak potansiyelinin yönetimi ve geliştirilmesi işlerini faaliyet alanı kapsamına eklemiş tüm şirketler, hukuki danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirler.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form