Ticari Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele

Ticari Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele

İçerik Hazırlanıyor…

Ticari Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele

Tipik beyaz yaka suçlarına örnek olarak ücret hırsızlığı, dolandırıcılık, rüşvet, saadet zinciri faaliyetleri, ticari sırlara ilişkin yükümlülüklerin ihlalleri, zimmete para geçirme, siber suç, telif hakkı ihlali, kara para aklama, kimlik hırsızlığı ve sahtecilik verilebilir. Bu tür bir işlem öngörülmesi mümkün olmayan ciddi hukuki sonuçlara yol açabilir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Hukuk Büromuz, özellikle beyaz yaka suçları, CEO ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında açılan kamu davalarında tecrübe sahibidir. Ekonomik Ceza Hukuku’nun kendisine özgü teknik terminolojisi nedeniyle ekonomik ceza hukuku alanında haksız ve hatalı sonuçlara sıkça rastlanması, ceza davasının neticelenmesini müteakip tazminat ve alacak davalarının da açılması halinde istenmeyen ve telafisi olmayan sonuçlar doğması nedenleri ile Avukatlık Büromuz, teknik konularda akademik çalışmaları ile tanınan danışmanların da desteğini alarak müvekkillerine kaliteli bir hukuki hizmet vermektedir.

Bu kapsamda Avukatlık Büromuz Ekonomik Ceza Hukuku alanında güveni kötüye kullanma suçu, basit ve nitelikli dolandırıcılık, hileli ve taksirli iflas, bedelsiz kalmış senedi kullanma, karşılıksız yararlanma, suç eşyasının satın alınması, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasası ve enerji piyasası, rekabet, ihaleye ve edimin ifasına fesat karıştırma, ticari sır ve bankacılık sırrının ifşası, mal ve hizmet satımından kaçınma suçları konusunda müvekkillerine hizmet vermektedir.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromuzca korunan en önemli ilkenin adil yargılanma hakkı olması nedeni ile Avukatlık Büromuz, konusunda uzman kadrosu ile müvekkillerinin menfaatlerini koruma amacı güderek faaliyet alanına veya faaliyet yerine bakılmaksızın gerek şirketlere gerekse de gerçek kişilere tüm beyaz yaka suçlarına ilişkin olarak hukuki destek sağlamaktadır.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form