İdare ve Kamulaştırma Hukuku

İdare ve Kamulaştırma Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

İdare ve Kamulaştırma Hukuku

Kamulaştırma, devletin veya bir kamu kuruluşunun özel mülkiyete konu bir taşınmazı alarak kamu yararına kullanmasını mümkün kılan yasal bir yoldur. Türkiye’de taşınmazlar çoğunlukla karayolları, demiryolları, havaalanları veya diğer altyapı projeleri inşa etmek için kamulaştırılmaktadır. Hansu Hukuk Bürosu, İdare ve Kamulaştırma Hukuku’nun her alanında kapsamlı hukuki hizmet sağlamaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Avukatlık Büromuz, başta özelleştirme, kamu hizmetleri, imtiyaz ve lisanslama, çevre ve şehircilik, kamu malları hukuki rejimi konularında hukuki danışmanlık hizmeti verilmesi, belediye kararlarına, KİK kararına, SPK kararına, EPDK kararına, Rekabet Kurulu kararına, Kurul kararına itiraz edilmesi ve bu hususlara ilişkin gerek iptal davaları gerekse tam yargı davalarında müvekkillerin temsil edilmesi, kamu ihale şartnameleri ve idari sözleşmelerin hazırlanması, yorumlanması ve denetlenmesi ile kamu ihalelerine katılım konuları olmak üzere devlet veya idari kurumların işlemlerinin iptali, idari cezaların ve idarenin sebebiyet verdiği zararlar nedeniyle elde edilen hak taleplerine ilişkin olarak özel hukuk gerçek ve tüzel kişilerinin devletle ilişki içinde olduğu her konuda müvekkillerine hukuki hizmet vermektedir.

Ayrıca Avukatlık Büromuz, kamu yararı kararlarının tesisi, kamu yararı kararı doğrultusunda proje (organize sanayi bölgesi, serbest bölge, endüstri bölgesi, teknoloji bölgesi, enerji bölgesi ve benzeri) geliştirilmesi aşamasında gerek kamu idarelerine gerekse de özel hukuk tüzel kişilerine ve şahıslara kamulaştırma süreçlerinin tamamında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Kimlere yardım ediyoruz?

Bu çerçevede, kamu ve özel tüzel kişilere değerleme ve uzlaşma komisyonu süreçlerine,  tapu iptal ve kayıt ile bedel tespitinden kaynaklanan davalara ilişkin olarak hukuki danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Danışmanlık verilmesi dahil olmak üzere önemli çalışmalarımız 

Avukatlık Büromuz,

– Özel hukuk ilişkisinden doğan sözleşmelerin tanzim edilmesi de dahil olmak üzere başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli Belediyelerine hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. 

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form