Kentsel Dönüşüm Hukuku

Kentsel Dönüşüm Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Kentsel Dönüşüm Hukuku

Kentsel Dönüşüm Eylem Planı, riskli ve eski binaların yerini sürdürülebilir yaşam alanlarıyla değiştirilmesi ile şehir merkezleri ve tarihi mekânları iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda inşaat şirketlerinin arsa malikleri ile yapması gereken sözleşmelerden doğan ihtilaflar artmış olup Avukatlık Büromuz söz konusu alanda tek elden hizmet sunabilecek geniş deneyime sahiptir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Kentsel dönüşümü kentteki sorunlu alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesi amacı ile yeniden yapma veya sağlıklı hale getirmek için uygulama yapılması olarak tanımlamak mümkündür. Kentsel dönüşüm uygulamaları, iyileştirilecek olan alanın, ekonomik, fiziksel, sosyal ve çevresel bakımdan daha iyi şartlara sahip hale dönüştürülmesi amacı taşımaktadır. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz kentsel dönüşümün uygulanacağı alanın seçilmesi, inşaat faaliyetlerinin hukuki uyuşmazlık çıkmaksızın yürütülmesi, arsa malikleri ile inşaat şirketleri arasında akdedilecek sözleşmelerin hazırlanması ve takibi, kentsel dönüşüm neticesinde inşa edilen yapıların teslimi ve teslim sonrası çıkan hukuki ihtilafların takibi konusunda deneyimli olup bütün faaliyetleri başından sonuna kadar takip ederek hukuki destek sunmaktadır. 

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Bu kapsamda Avukatlık Büromuz, kentsel dönüşüm uygulamaları içerisinde oluşabilecek hukuki uyuşmazlıkların belirlenmesi, önlenmesi ve çözülmesi için arsa sahiplerine, inşaat şirketlerine ve yatırımcılara hukuki hizmet vermektedir.

Within this scope our Law Office provides legal services to construction companies, landowners and investors for detecting, preventing and resolving the legal conflicts arising from urban transformation practices.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form