Konkordato ve Yeniden Yapılanma

Konkordato ve Yeniden Yapılanma

İçerik Hazırlanıyor…

Konkordato ve Yeniden Yapılanma

Türkiye’de 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında, sermaye şirketlerinin iflas erteleme talebinde bulunması ve mahkemelerinde iflas erteleme kararı vermesi engellenmiştir. Bu engel sebebiyle, uygulamada çok yer bulmayan, ancak mali durumu bozulmuş şirketlerin başvurabilecekleri imkan olan konkordato, yeniden uygulamaya başlanmıştır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yukarıda anlatılanlar kapsamında avukatlık büromuz, müvekkillerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, mali ve finansal tablolarının uzmanlarca değerlendirilmesi, uygulanabilir ve etkili konkordato projelerinin hazırlanması, alacaklı konumundaki şirketlerle müzakerelerin yapılması ve konkordato projelerinin mahkeme kanalıyla tasdik edilerek süresi içerisinde uygulanması konusunda uzman kadrosu ile hukuki hizmet sağlamaktadır.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Mali durumu kötü olan ve yeniden yapılandırma seçeneğinden yararlanmak isteyen herhangi bir tarafın (alacaklı veya borçlu), borçların tahsil edilmesi için alacaklılar ile borçlu arasında düzenlenen yeniden yapılandırma anlaşması kapsamında alanında uzman avukatlarımızın hukuki desteğinden faydalanması mümkündür.

Danışmanlık verilmesi dahil olmak üzere önemli çalışmalarımız

Avukatlık Büromuz,

– Türkiye’nin en büyük petrol şirketlerinden birinin konkordato sürecinde baş hukuk danışmanı olarak görev almakta olup süreci yönetmektedir.  

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form