Uluslararası Tahkim

Uluslararası Tahkim

İçerik Hazırlanıyor…

Uluslararası Tahkim

Tahkim, yasal uyuşmazlıkların çözümü için alternatif bir yol sunmaktadır. Tahkim davalarında uyuşmazlıklara arabuluculuk etme ve müvekkilleri temsil etme konusunda kapsamlı hukuki hizmet vermekteyiz. Bu doğrultuda, karmaşık ticari uyuşmazlıkları en etkili ve müvekkillerimizin hedefleriyle uyumlu bir şekilde çözebiliyoruz.

Nasıl yardım edebiliriz?

Hukuk büromuz, müşterilerine uluslararası ticari işlemlerde ve yatırımcılar ile devletler arasındaki anlaşmazlıklarda kapsamlı tek elden hukuki danışmanlık sunarak tahkim işlemlerinin yürütülmesinde uzmanlaşmıştır. Bu hukuk alanında başarılı bir akademik kariyere sahip olan ve yabancı dil konuşan deneyimli avukatlarımız, müşterilerimizi ICC, AAA, ISTAC, LCIA ve ICSID gibi tahkim mahkemelerinden önce ve yerel mahkemelerden başarıyla temsil etmektedir. Hukuk büromuz ayrıca, Türkiye tarafından da onaylanan New York Sözleşmesi’ne dayanan kapsamlı tahkim uygulama deneyimine sahiptir. Uluslararası tahkim, hem ad hoc tahkim şeklinde hem de belirli tahkim kurumlarının kuralları temelinde gerçekleştirilebilen yasal bir süreçtir. Bu bağlamda, müşterilerimize taraflar arasında imzalanacak ticari sözleşmelere bağlanması gereken tahkim şartlarının tasarımı, UNCITRAL kurallarının uygulanması ve bir ihtilaf durumunda ilgili kural ve uygulamaya göre tahkim başlangıcı hakkında tavsiyelerde bulunmaktayız. tüm süreç müzakereler dahil. Ayrıca, hukuk büromuzun gecikme uygunsuz olduğu hallerde acil tahkim yargılamasında ve geçici yasal koruma konusunda geniş deneyime sahiptir.

Kimi destekliyoruz?

Hukuk firmamız, yatırımcı ile devletler arasında hukuki bir anlaşmazlık olduğunda şirketler ve yatırımcılar için kapsamlı hukuki danışmanlık sunmaktadır ve tahkim şartının tasarımından ödülün uygulanmasına kadar tüm süreci koordine etmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form