İcra ve İflas Hukuku

İcra ve İflas Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

İcra ve İflas Hukuku

Türk icra mevzuatı, alacaklının sahip olduğu belgenin yasal gücüne bağlı olarak alacaklılara icra takibi ve hakları için çeşitli yasal yollar sağlar. Bu bağlamda, Türk İcra Hukuku bilindiği üzere borçludan borç tahsilatı ve tahsilat işlemleri hakkında uygulanması ve izlenmesi gereken farklı kurallara tabidir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İcra ve İflas Hukuku, borçların ödenmemesi durumunda alacakların tahsil yollarını düzenlemektedir. Avukatlık Büromuz bu noktada alacaklı müvekkilleri için hem teminatlı borçlar hem de teminatsız borçlar için borç tahsilatı konusunda önemli deneyime sahiptir. Temel ilkemiz, müvekkillerimizin alacaklarını en düşük maliyetle, en hızlı ve en etkin şekilde almalarını sağlamaktır.

Alacaklı tarafından borçlu aleyhine barındırılan her belge ve her bir yasal durum, farklı bir tür hukuki işlemin yapılmasını gerektirmektedir. Ne var ki Avukatlık Büromuz tüm icra prosedürlerini herhangi bir yargı kararı olsun veya olmasın hazırlamakta, uygulamaya koymakta ve borcu tahsil etmekte ileri düzey bir deneyime sahiptir. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz aynı zamanda müvekkillerinin haklarını korumak için tüm yasal hizmetleri sağlamaktadır. Aynı zamanda Avukatlık Büromuz icra takibi ile sınırlı olmayarak haciz, ipotek ve ipotek iptali, borsa tahsili ve kiralanan taşınmazın tahliyesi gibi icrai işlemleri de titizlikle yürütmektedir.

Son olarak Avukatlık Büromuzda, yukarıda belirtilen olağan infaz işlemlerinin etkisiz olduğu durumlarda borçluya karşı iflas takibi konusunda da deneyim sahibidir. İflas takibi prosedürü, icra dairesine talepte bulunarak veya doğrudan borçluya karşı iflas davası açarak iflas işleminin başlatılmasını içerebilir. Borçlunun iflasın ertelenmesi için dava açması mümkün olsa da, Avukatlık Büromuz müvekkillerinin alacaklarını mümkün olan en hızlı şekilde tahsil etmek için süreci izlemekte ve sürecin her aşamasında hukuki destek sağlamaktadır.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromuz, yerli ve yabancı şirketlere ve gerçek kişilere, alacaklıya ait belge ve tahsil edilecek tutar ne olursa olsun Türkiye’de alacaklarını tahsil etmek için hukuki desteğe ihtiyaç duyan her türlü ticari teşebbüse hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Danışmanlık verilmesi dahil olmak üzere önemli çalışmalarımız

Avukatlık Büromuz,

– Devlet iştiraki olan çeşitli bankalara hukuki destek vermektedir. 

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form