Kişisel Veri Koruma Hukuku

Kişisel Veri Koruma Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Kişisel Veri Koruma Hukuku

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu yürürlüğe girmesi ile birlikte, ticari faaliyet gösteren ve kişisel verileri işleyen tüm gerçek/tüzel şahısların kişisel verilerin korunması için önlemler alması gereklidir. Yeni düzenlemeye uymayan şirketler, ihlaller nedeni ile ciddi yaptırımlar ile karşılaşacağı ortada olduğundan, ilgili konularda hukuki destek alınması zorunludur.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz, müvekkilleri için veri gizliliği hizmetleri vermekte, mevcut süreçleri ve prosedürleri gözden geçirmekte, müvekkilleri için gizlilik stratejileri belirlemekte ve kişisel verilerin işlenmesi noktasında hukuki danışmanlık sunmaktadır. Ek olarak kişisel verilerin kaydedilmesi, havale edilmesi, paylaşılmasından kaynaklanan uyuşmazlıkların tespiti, önlenmesi ve bu uyuşmazlıkların yargı organları önünde çözülmesi konusunda deneyim sahibi olan geniş avukat kadromuz ile müvekkillerine üst düzeyde yasal hizmetler sunmaktadır. Yine aynı şekilde veri gizliliği sözleşmeleri konusunda oldukça deneyimli olan Avukatlık Büromuz müvekkillerine veri toplama ve onayı ile sınır ötesi veri aktarımları, söz konusu işlemlerden doğacak sorumluluklar ve karşılaşılması muhtemel cezai yaptırımlar konusunda da destek olmaktadır.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromzu, işletmelerinin doğası gereği veri toplayan ve paylaşan her türlü şahıs ve tüzel kişiliğe yasal hizmet sunmaktadır. Ek olarak, müvekkillerimize bilgi özgürlüğü mevzuatının etkileri, riskin nasıl azaltılacağı ve mevzuatın rekabet avantajı için kullanılması potansiyeli hakkında tavsiyelerde bulunarak olası yaptırımların önüne geçiyor ve müvekkillerimizin ticari faaliyetlerine katkıda bulunuyoruz.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form