Sanat ve Müze Hukuku

Sanat ve Müze Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Sanat ve Müze Hukuku

Hansu Hukuk Bürosu olarak yurtiçinde ve yurtdışında sanat, müze ve kültürel varlıkları önemsiyoruz. Kapsamlı müvekkil portföyümüz, sanat ve müzeyle ilgili işlerini yürüten ve bünyeleri altında sergilere de ev sahipliği yaparak Türkiye’deki sanat faaliyetlerinde merkezi rol oynayan pek çok şirketi içermektedir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz, deneyimli avukatları ile birlikte müze, özel ve kurumsal koleksiyonerler, sanatçılar ve satıcılarının bakış açılarına ve özel ihtiyaçlarına karşı titizlikle hareket ederek ilgili ögelerin hukuki ihtiyaçlarına yönelik olarak yasal danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Bu bağlamda Avukatlık Büromuz küratörler, sanatçılar, galeriler, söz konusu sanat eserlerinin sigortaları, telif hakkı sorunları ile ilgili tüm sözleşmelerin hazırlanması konusunda, özel vakıf ve müzelerin kurulumu hususlarında ve sanatçılar ile koleksiyonerlerin vergi ve sergi planlamaları dahil çeşitli amaçlarla ihtiyaç duydukları yasal hususlarda deneyim kazanmıştır. Ek olarak Avukatlık Büromuz sanat eserlerinin alım satım işlemleri, sergi anlaşmaları, müzeler arasında veya müzeler ile diğer kuruluşlar arasındaki anlaşmaların yapılandırılması; sanat eserlerine ilişkin sigortaların yapılması da dahil olmak üzere sanat eserlerine ilişkin suçlar, fikri mülkiyet hakları, özgünlük ve üçüncü şahıs iddiaları da dahil olmak üzere tüm yasal süreçler ile ilgili olarak hukuki danışmanlık hizmeti vermede ileri düzeyde deneyim sahibidir.

Bütün bunların yanı sıra Avukatlık Büromuz, fikri mülkiyet haklarına ilişkin her türlü hukuki hizmeti de müvekkillerine sağlamaktadır. Bu hukuki hizmetler TÜRKPATENT önünde marka veya patentlere ilişkin başvuruların yapılması, başvuru sonuçlarına ilişkin olarak davaların yürütülmesi, ticari sırların ve know-how unsurlarının korunması, sinema ve televizyon ile ilgili lisans sözleşmelerinin hazırlanması olarak sayılabileceği gibi Avukatlık Büromuzun verdiği yasal hizmetler bunlar ile sınırlı değildir.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromuz deneyimli avukat kadrosu ile sanat hukukunu ilgilendiren hususlarda, yerli veya yabancı müzeler, müze müdürleri, sanatçılar, koleksiyonerler, sanat yatırımcıları, vakıflar, galeriler ve müzayede evleri ile birebir olarak çalışmakta ve hukuki hizmet sağlamaktadır.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form