Sigorta ve Tazminat Hukuku

Sigorta ve Tazminat Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Sigorta ve Tazminat Hukuku

Sigorta hukuku, sigorta poliçeleri ve işbu sigorta poliçelerine dayalı talepleri kapsamakta iken tazminat hukuku, çeşitli durumlardan kaynaklanan yaralanma, hasar ve/veya kayıp durumlarında şahısların söz konusu zararlarını tazmin etmeye yönelik bir disiplindir. Bu kapsamda, avukatlık büromuz sigorta şirketlerine tek elden hukuki hizmetler sunmaktadır.

Sigorta hukuku, sigorta poliçeleri ve işbu sigorta poliçelerine dayalı talepleri kapsamakta iken tazminat hukuku, çeşitli durumlardan kaynaklanan yaralanma, hasar ve/veya kayıp durumlarında şahısların söz konusu zararlarını tazmin etmeye yönelik bir disiplindir. Günümüz dünyasında sigorta sözleşmelerinin ve dolayısıyla sigorta hukuku ile tazminat hukukunun konuları oldukça çeşitli olduğundan, hukuki destek alınması zorunlu hale gelmiştir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz sigorta sözleşmeleri kapsamında ortaya çıkan uyuşmazlıklara ilişkin olarak rizikonun meydana gelmesi durumunda oluşan maddi ve manevi zararların tazmini konusunda yerli ve yabancı müvekkillerine hukuki hizmet vermekle birlikte hasar süreçlerinin verimli yürütülmesi adına hasar yönetimine ilişkin ve ayrıca risk tespiti, poliçe oluşturulması konularının her aşamasında sigorta şirketlerine danışmanlık ve avukatlık hizmetleri de vermektedir.

Bu kapsamda Avukatlık Büromuzun üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortaları, ferdi kazaları sigortaları, işveren sorumluluk sigortaları başta olmak üzere sorumluluk sigortaları, sorumlu trafik sigortası, kasko gibi araç sigortaları, hayat ve maluliyet sigortaları, yangın sigortaları, deniz sigortaları ve özel sağlık sigortalarından doğan alacak ve tazminat taleplerinin çözümünde ve davalarının takibinde engin bir tecrübesi bulunmaktadır.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromuz, yerli ve yabancı müvekkillerine, sigorta sözleşmeleri kapsamında ortaya çıkan uyuşmazlıklarda rizikonun gerçekleşmesi hallerinde maddi ve manevi zararların tazmini ile ilgili konular da dahil olmak üzere sigorta şirketlerine yönelik danışmanlık ve avukatlık hizmetleri de vermektedir. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz, hasar süreçlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, sigorta poliçelerinin hazırlanması, risk değerlendirmesi yapılması noktasında deneyim sahibi olup müvekkillerine bu hususlarda etkili çözüm yöntemleri sunmaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form