Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku

Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku

İşverenler, iş hukuku mevzuatına ve dokümantasyon kurallarına uymak zorundadırlar. Deneyimlerimize göre şirketler, katı dokümantasyon kurallarına uymamaları sebebiyle olumsuz sonuçlarla karşılaşmaktadırlar. Bu sebeple, işverenler en son istihdam kurallarını takip etmeli ve iş sözleşmesinin başından sonuna kadar hukuki danışmanlık hizmeti almalıdırlar.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz, iş sözleşmelerinin hazırlanması ve değerlendirilmesi, iş sözleşmelerinin feshi, ikalesi ve sulh sözleşmeleri de dahil olmak üzere karşılıklı sözleşmelerin ve anlaşmaların hazırlanması kapsamlarında Türkiye’de ve dünyada önde gelen müvekkillerine sosyal güvenlik ve iş hukuku kapsamına giren tüm konularda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ayrıca Avukatlık Büromuz, özellikle enerji, kimya, otomotiv, sağlık, eğitim ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların ilgili bölümlerini iş hukuku konusunda eğitmekte, hukuki hizmet vermekte ve müvekkil firmalara istihdam stratejileri konusunda hukuki yardım sağlamaktadır.

Bunun yanısıra Avukatlık Büromuz, sendikal örgütlenme sırasında işçi ve işverenin hakları ve bu hakların kullanımı sırasında ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümü, gerek duyulması halinde Sendikal Yetki Tespitine itiraz sürecinin yerine getirilmesi ve takibi, işçi ve işverenin hakları bakımından açılacak sendikal tazminat talepli davaların yürütülmesi ve takibi, Toplu İş Sözleşmesinin yorumundan kaynaklanan hukuki ihtilafların çözüm süreci ve bu ihtilafların yargıya intikal etmesi halinde söz konusu davaların takibi ve toplu iş görüşmelerinin başlatılması, yürütülmesi, sağlıklı bir şekilde sonlandırılması sürecinin baştan sona yönetimi ve toplu iş sözleşmelerinin işyeri, işletme veya grup toplu iş sözleşmesi bazında hazırlanması veya revize edilmesi hususlarında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz ?

Türkiye’de de, tüm yargı alanlarında olduğu gibi, işçi ile işverenin ilişkisini düzenleyen tüm mevzuatlar, işçiler lehine yorumlanmaktadır. Ne var ki Avukatlık Büromuz, işçi ve işverenlerin sağlıklı bir çalışma hayatı sürmesini amaçlayarak istihdam sağlayan tüm şirketlere işçi-işveren arasında çıkan uyuşmazlıkların önlenmesi, ilgili uyuşmazlıkların gerek dava gerekse de arabuluculuk yolu ile çözülmesi ve ilgili uyuşmazlıkların şirketlerin ticari faaliyetlerine zarar vermesinin önlenmesi noktalarında hukuki destek sağlamaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form