Tüketici ve Ürün/Hizmet Güvenliği Hukuku

Tüketici ve Ürün/Hizmet Güvenliği Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Tüketici ve Ürün/Hizmet Güvenliği Hukuku

Genel ürün güvenliği direktifine göre piyasaya sadece güvenli ürünler sunulmalıdır. Türkiye, AB üyeliği müzakere sürecinde, tüketici ve ürün güvenliği alanındaki Avrupa standardizasyon koşullarını yerine getirmek zorundadır. 2001-95-EC sayılı Direktif Türkiye’de de geçerli olması sebebiyle küresel faaliyet gösteren şirketlerin bu düzenlemelere uyması gerekmektedir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Avukatlık Büromuz, Türkiye’de alanında öncü şirketlere, gerek Türk yasalarına gerekse yurtdışında, çoğunlukla Avrupa olmak üzere, küresel düzenlemelere uygun ürün ve hizmet güvenliği düzenlemeleri konusunda hukuki danışmanlık ve hukuki hizmet vermektedir. Deneyimli ekibimiz yeni yönetmeliklere uygunluğun denetlenmesi ve şirketlerin müşterilerine güvenli ve kaliteli ürünlerle hizmet vermeleri noktasında gerekli tüm yasal desteği sağlamaktadır. Bu kapsamda Avukatlık Büromuz ek olarak kusurlu ürünlerde düzeltici önlemlerin alınması, üreticilerin ve distribütörlerin yükümlülükleri, kusurlu ürünlerin geri çağrılması ve yetkili kurumlar ile kuruluşlara bildirimlerin yapılması konusunda da deneyim sahibidir.

Ayrıca Avukatlık Büromuz, ürün ve hizmet güvenliği ile ekonomik cezai yaptırımlardan kaynaklanan özel ve ceza davaları için müvekkillerine gereken tüm hukuki danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Ürünün üreticisi, ürünün adını, ticari markasını veya diğer ayırt edici işaretini iliştirerek kendisini üretici olarak sunan herhangi bir kişi veya ürünü yeniden koşullandıran kişi, üretici temsilcileri, ürünün ithalatçıları ve diğer profesyonel tedarik zinciri ögeleri, Avukatlık Büromuzun bu başlık altında sayılan tüm yasal hizmetlerinden yararlanabilirler.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form