Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

İçerik Hazırlanıyor…

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Avrupa’daki en umut vaat eden emlak pazarlarından birine sahip olan Türkiye, Avrupa, Asya ve Orta Doğu arasındaki stratejik konumun yanı sıra güçlü inşaat sektörü ve büyüyen endüstriyel üretimi ile gayrimenkul yatırımcılarına da önemli fırsatlar sunmaktadır.

Türkiye’nin, Avrupa’nın en umut vaat eden emlak pazarlarından birine sahip olduğu bir gerçektir. Bu kapsamda ülkemiz; Avrupa, Asya ve Orta Doğu arasındaki stratejik konumunun yanı sıra güçlü inşaat sektörünü ve büyüyen endüstriyel ve ticari üretimini bağlayarak gayrimenkul yatırımcılarına önemli fırsatlar sunmaktadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Türkiye’nin gayrimenkul alanında sunduğu fırsatlardan biri de Türk Vatandaşlığı Kanunu madde 12/1-b uyarınca, cumhurbaşkanınca belirlenen kapsam ve tutarda yatırım yaparak 6458 sayılı Kanunun 31/1-J bendi uyarınca ikamet izni alanlar, milli güvenlik ve kamu düzeni bakımından engel teşkil edecek bir hali bulunmamak şartıyla cumhurbaşkanı kararı ile Türk Vatandaşlığının kazanılabilmesidir.

Bu kapsamda yayınlanan 18 Eylül 2018 tarihli Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile birlikte, en az 250.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında taşınmazı, tapu kayıtlarında üç yıl süre ile satılmaması şerhi konulmak sureti ile satın alan yabancı yatırımcı, Türk Vatandaşlığını istisnai yoldan kazanmak için başvuru yapabilir duruma gelmiştir.

Kimlere Yardımcı Oluyoruz?

Avukatlık Büromuz gayrimenkul yatırımı ile Türk Vatandaşlığı’nın kazanılması hususunda uzmanlaşmış kadrosu ile yabancı yatırımcılara hukuki destek ve hizmet sağlamaktadır.
Bununla beraber Avukatlık Büromuz, Vatandaşlık Hukuku’ndan ve Yabancılar Hukuku’undan doğan her türlü uyuşmazlığın belirlenmesi, uyuşmazlığın halli ve her türlü dava ve işlemin takibi konusunda da, alanında uzman kadrosu ile müvekkillerine hukuki hizmet sağlamaktadır.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Başka sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim Formunu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İlgili Makaleler

Menü

Contact Form